Krynica Morska jest jednym z najmniejszych, pod względem liczby ludności, miast w Polsce. Usytuowana na północy Polski, na małym skrawku lądu - Mierzei Wiślanej, otoczona od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego porośnięta wiecznie zielonym, sosnowo - bukowym lasem, od dziesiątek lat przyciąga tysiące turystów. Co sprawia że turyści przyjeżdżają tu rokrocznie? Z całą pewnością klimat: czyste, obfitujące w jod powietrze, długie, piaszczyste plaże z miłym dla stóp piaskiem, wysokie, białe wzniesienia wydmowe, idealnie nadające się do żeglarstwa, bogate w ryby, wody Zalewu Wiślanego oraz piękne, gęste lasy obfitujące w różne gatunki roślin i zwierząt.
Co roku Krynicę Morską odwiedza kilkanaście tysięcy spragnionych słońca, morskich kąpieli oraz innych atrakcji wczasowiczów. Specyfika Krynicy polega na tym, że każdy turysta znajdzie tu ulubioną formę wypoczynku. Mamy bowiem plaże z pełnym zapleczem turystycznym, tj. wypożyczalnią sprzętu wodnego, zjeżdżalniami, przebieralniami i barami nad wodą oraz miejsca dzikie i bezludne. Rosnącym powodzeniem cieszy się plaża w okolicach Piasków, którą upodobali sobie zwolennicy opalania nago.
W Krynicy Morskiej każdy stosownie do nastroju znajdzie przestrzeń do wypoczynku w samotności, do zagubienia się w tłumie, do rozrywki w gronie przyjaciół, ale i do spotkania z bogactwem form życia przyrody. Z najwyższej wydmy tj. Wielbłądziego Garbu (48,5 m n.p.m.) obejrzycie Państwo piękny widok: z jednej strony Bałtyku z drugiej Zalewu Wiślanego, którego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa.
Należy również zobaczyć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX wieku stanowiącą zespół zabytkowych willi i pensjonatów, oraz latarnię morska jedną z niewielu na Wybrzeżu, która została udostępniona zwiedzającym.
Przebywając w Krynicy Morskiej można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka Elbląga czy też wodolotem do Kaliningradu, drogą lądową do Gdańska, Malborka lub też do Rezerwatu Kormoranów w Kątach Rybackich.
Chlubą Krynicy są ratownicy z Elbląskiego WOPR, dzięki którym Krynica zdobyła w 2003 r. drugie miejsce w konkursie najbezpieczniejszych kąpielisk w północnej Polsce.
Krynica Morska stara się o statut uzdrowiska dzięki obecności wód mineralnych chlorkowo - siarczanowo - magnezowo - sodowych, bromkowych, jodkowych, borowych, hipotermalnych, idealnie nadających się do celów leczniczych i rekreacyjnych. Na odwiedzających Krynicę Morską gości czekają miejsca w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i kwaterach prywatnych., a także na polach namiotowych i campingowych.
Krynica Morska położona jest w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym: z dala od zgiełku i gwaru, a jednak łatwo dostępna dla turystów. Można tu dojechać drogą lądową z Gdańska 79 km, Elbląga 61 km, Warszawy 360 km, a także drogą wodną z Elbląga Fromborka, Kaliningradu.
|