Atrakcje w Ustce
- Promenada nadmorska prowadzi do końca nadmorskiego parku, gdzie wznosi się niewielka wieża widokowa
- Latarnie morska - jest to charakterystyczna neogotycka budowla z czerwonej cegły z ośmiokątną wieża, która została w 1892 roku wybudowana i po dzień dzisiejszy góruje nad kamiennym nabrzeżem. Ma 21,5 m wysokości, a jej światło widoczne jest z odległości 30 km .
- Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce powstała w 1987 roku, mieści się w zabytkowym spichlerzu portowym.
- Muzeum Chleba - można obejrzeć tam stary sprzęt piekarniczy m.in. XVII wieczne urządzenie do wyrabiania ciasta, mieszadła do ciast oraz gofrownice z początku XX wieku. Ciekawostką jest przedwojenny automat do sprzedaży cukierków i jedna z pierwszych lodówek.
- Muzeum Ziemi Usteckiej - znajduje się tutaj historia Ziemi Usteckiej w zbiorach i eksponatach. Podziwiać możemy również kolekcję modeli i pamiątek ze stoczni "Ustka"
- Spichlerze zachowały się zarówno po wschodniej jak i po zachodniej stronie portu, przypominają o tym, że w malowniczej epoce żaglowców i parowców Ustka była ważnym ośrodkiem międzynarodowego handlu. Najstarsze spichlerze zachowały się po wschodniej stronie portu.
- Usteckie Łazienki to zakład przyrodoleczniczy w którym przed I wojną światową leczono choroby dróg oddechowych, reumatyzm, choroby układu krążenia, tarczycy i choroby nerwowe, zbudowany w 1912 roku. W latach 30 serwowano w Ustce także kąpiele w błocie borowinowym, węglowe, tlenowe, a także masaże ręczne, okłady i kompresy - zakład funkcjonuje do dziś..Gmach, który jest uznany za najstarszą część łazienkowego kompleksu został zaprojektowany przez architekta Dunkela z Spotu.
- Port przy ujściu Słupi znajduje się niewielki port pełen kolorowych kutrów, osłaniające go falochrony tworzą wymarzony trakt spacerowy.
- W Objeździe, wiosce leżącej na wschód od Ustki, stoi na stromym wniesieniu miniaturowy ryglowy kościół z XVII w. stanowiący jeden z najlepszych przykładów architektury ludowej na tych terenach.Również w starszej części Ustki zachowały się stare domy konstrukcji ryglowej.
- Szlak Zawiniętych Torów w Ustce - jest to trasa rowerowa, ciągnąca się po obszarach o unikalnych walorach przyrodniczych w strefie chronionego krajobrazu. Trasa ma długośc 20 km i prowadzi droga gruntową przez Ustkę - Orzechowo - Wytowno - Machowino -Rowy
|